תחום הקוסמטיקה הפָרַא-רפואית מתקדם ומתחדש כל הזמן מעצם טבעו, בהיותו מתכתב עם תחום הרפואה. הקוסמטיקאיות הפועלות בתחום זה, מטפלות באמצעות תכשירים רפואיים (דוגמת חומצה גליקולית), הגורמים לתהליכים קוסמטיים בשכבת התא ובכך משנים את מראה העור לעומקו, בשונה מקוסמטיקה של תמרוקים, הפועלת ברמה השטחית בלבד של העור.

קוסמטיקאית פָרַא-רפואית הינה קוסמטיקאית מוסמכת, בעלת ידע קליני, שעובדת בשיטות מתקדמות, בהן השתלמה, וממשיכה להתעדכן בידע הקליני שלה ללא הפסקה.

ההבדל בינה לבין קוסמטיקאיות אחרות, נעוץ בצורת החשיבה ובידע של הקוסמטיקאית, שיובילו לטיפול המתאים ביותר לסוג העור ולשימוש בחומרים מותאמים ולא באחרים.

תכשירים בקוסמטיקה פרא-רפואית

אצל הקוסמטיקאית פָרַא-רפואית, הדגש הוא על התוצאה ועל השינוי העמוק בעור הפנים המתרכז בשלושה מישורים עיקריים: הזדקנות העור, פיגמנטציה ואקנה.

חומרי הטיפול מבוססים על חומרי הגלם ברמה הטהורה והגבוהה ביותר, וריכוז החומרים הוא מקסימאלי על מנת לאפשר פעילות בתאי העור שיובילו לשינוי אמיתי. טכנולוגית התכשירים בהם משתמשים, היא טכנולוגיה מתקדמת וביניהם תכשירים טראנס דרמליים, ננו טכנולוגיה, טכנולוגיה של שחרור מושהה ועוד.

לצד הקוסמטיקה הפָרַא-רפואית, קיימת הקוסמטיקה הקלאסית, הקיימת עוד מימי היופי של קליאופטרה. בתחום זה נעשה שימוש בתכשירי קוסמטיקה מפנקים ומטפחים, המעניקים חווית יופי רב חושית. השילוב הוא בין טיפולים נעימים ומפנקים של מגע רך ועדין ושימוש בתכשירים המעניקים זוהר ותחושת רוגע נעימה.